"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bedelli askerlik meselesi

Bedelli Askerlik yasası yaşı ve fiyatı ne zaman açıklanacak? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak?

Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan köşke çıkar çıkmaz yapacağı ilk işlerden biri de Bedelli Askerlik yasası olacakmış arkadaşlar öyle diyorlar. 🙂

Gelelim fasulyenin faydalarına, gurbetin acı sillesini yemiş biri olarak gurbetçilerin dövizli askerlik yapmasını destekliyorum. Sonuçta ekmek davası için vatanımızdan ayrılıp gâvurların kahrını çekiyoruz, hem ülke ekonomisine bu sayede döviz girmiş oluyor hem de yurtdışındaki vatandaşlar mağdur olmuyor.

Dövizli askerliği haksızlık olarak nitelendiren kesimler de var tabi ki, kendilerine göre haklı da olabilirler bu yüzden bedelli çıkmasını da destekliyorum.

Birçok haber okudum “aha bedelli askerlik çıktı, aha çıkıyor” diye, çıkacağına inanıyorum fakat aceleye gerek yok ortalıkta dolaşan haberlere fazla inanmayın kaptırmayın kendinizi. Yurt dışında Dövizli askerlik şu an 6 bin Euro varın siz hesaplayın bedellinin ne kadar olacağını, ben bu rakamdan daha aşağı olacağını sanmıyorum çünkü yurt dışındaki vatandaşlar gelip hem tatil yapar hem bedelliyi öder ve bu durumda dövizli yasasıyla çakışır saçma sapan bir şey olur diye düşünüyorum.

Yine yurt dışındakiler için dövizliyi sanırım 39 yaşına kadar yapabiliyorsunuz ve taksit imkânı da var. Son bedelli de dikkate alınınca yeni bedelli yaş sınırı 25-28 arası olacaktır büyük ihtimalle. Yurt dışındaki gibi bir de taksit imkânı sunsalar çok daha fazla kişi tarafından rağbet görecektir.

Hadi hayırlısı olsun.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: