"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bir ofis düşünün telefon ve kapı aynı anda çalan

Düşünmesi bile insana kabus gibi geliyor değil mi?
İşte böyle bir yerde çalışıyorum arkadaşlar. Zaten bütün gün katili, hırsızı, tabiri caizse iti uğursuzuyla uğraşıp duruyoruz. Nerde dengesiz var toplama kampı gibi bizim müşterimiz olmuş.
Birisi gelir “kocamla boşanacaz evden gidiyi mi” der, birisi gelir “ben birisine kefil oldum napıyım” der bunun gibi bir çok insan mevcut yani. Aferdisiniz “şimdi sıçtım napıyım” diye soracaklar yakında diye korkuyorum valla. 🙂

Hazır müşteriden konu açılmışken çalışma hayatım boyunca karşılaştığım en komik olayı anlatayım.
Bir müvekkilimiz var yaklaşık 60 yaşlarında, adama laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Ne yapsak ne etsek olmuyor. Adam ya telefonda ya kapıda her gün mutlaka iletişim kurmaya çalışıyor. Unuttuğu bir şey var ki tek müvekkil o değil, sadece onla ilgilenemeyiz. Neyse baktım adam beni çıldırtma pahasına her gün telefonla veya bizzat gelerek aynı soruları sorup duruyor.
Dedim ki kendi kendime “böyle olmayacak arkadaş”, adamın numarasını ezberledim arayınca açmamaya başladım bu kez de sürekli kapıya gelmeye başladı. Kapıya gelip kapıdan da telefon ediyordu ayrıca piskopat. 🙂 Tabi ben bunu kameradan görüyorum kapıyı açarmıyım açmammm. 😀
Bir kaç haftada böyle idare ettik. Sonra ne mi oldu bu piskopat arkadaş ne yapsa beğenirsiniz.
Bir gün yine kapı çaldı baktım yabancı birisi kalktım açtım birde ne göreyim arkadan bu piskopat çıktı ve ben kapıyı açınca kapıdaki adama “tamam sen gidebilirsin” dedi.
Evet evet tam da anladığınız gibi benim ona kapıyı açmadığımı anlamış ve zili bir başkasına çaldırmış kendisi de saklanmış, ben kapıyı açınca da çıktı ortaya..
O an gülsem mi ağlasam mı bilemedim adamın suratında aptal bi zafer gülümsemesi tabi ki. 🙂 Sonra ne mi oldu beni çıldırttığı ve laftan anlamadığı için onun işlerinden çekilme kararı aldık ve tekrar kapıya geldiğinde artık sizinle çalışmıyoruz derken bu kez ben gülümsüyordum ve kapıyı bir daha açmamak üzere yüzüne kapattım.. Zafer benimmmm :))))

Birde kapıyı on kere çalan tipler var ki onlara anlam veremiyorum. Bir yere gidersiniz kapıyı çalarsınız belki duymamıştır diye ikinci sefer çalarsınız sonra gidersiniz.
Ama yok arkadaş bize gelenler kapıyı on kere çalıyor. Sanki ben içerde değilsem bile ne kadar çok çalarsa içeriye ışınlanarak kapıyı açacağımı düşünüyorlar sanırım.
Yok kardeşim yok açmak istemiyorum yüzsüzlüğün alemi yok boş adamsın kapı açılmıyor işte anla bunu gelme..

Ha bide en yoğun günlerde kapı ve telefonun aynı anda çalma gibi bir huyu var. İşler yoğun dilekçe yetiştirmeye çalışıyorsunuz telefon dıt ettiği an din don…
Hadi bakalım iş bi taraftan telefon bi taraftan kapı diğer taraftan napcan şimdi…
Önce telefonu açıyım diyorum kapıdaki on kere basmaya kalkıyor telefondakine kapının çaldığını anlatmaya çalışıyorsun uzattıkça uzatıyor.
Kime neyi anlatıyorsun ki bir tane laftan anlayan insan mevcutta olmayınca. Sonra vay efendim ben niye bu kadar sinirliymişim vay efendim çok sertmişim.

Ben bu halde sizle başa çıkamıyorum ki birde yumuşak olsam kim bilir ne olur…

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: