"Enter"a basıp içeriğe geçin

Blog ile Para Kazanmak: Sıfır Maliyet ile Doğrudan 3 Teknik!

Bir bloğunuzvar ve ziyaretçileriniz gün geçtikçeartmakta mı? Bunu kazanca döndürebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazıda bazı etkili teknikler ile bir blog üzerinden nasıl para kazanacağınızı anlatacağım.

İlk olarak, günlük iyi bir ziyaretçi kitlesine sahip olduğunuzdan emin olun: aslında bloğunuza ne kadar çok kişi girersekazancınızıno kadar iyi olmaşansı var.

 

1) Google Adsense ile Para Kazanmak

Bazı sitelerde veya bloglar da belirli kısımlarda görünen reklamları hiç fark ettiniz mi? Bunlar Google Adsense tarafından yayımlanan reklamlardır. Bu programa katılarak blogunuza Google reklamları ekleyebilirsiniz.

Adsense sitenizin içeriğine göre reklamlar uyarlayabilmektedir ve bir ziyaretçi bunlardan birini tıklar ise tıklama ile para kazanmış olacaksınız: açıkçası kazanç reklam veren şirketin o tıklama için ne kadar ödediğine bağlıdır.

Eğer birçok ziyaretçi reklamlara tıklarsa o zaman çok güzel rakamlar kazanabilirsiniz.

Bir tavsiye: asla Adsense reklamları olan bloğunuza ücretli trafik almayın ve kendi reklamlarınıza tıklamayın: Google bunların farkına varır ve hesabınızı askıya alır.

 

2) Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Affiliate marketing olarak bilinen ve dilimizdeki karşılığı satış ortaklığı olan bu sistem tamamen reklam ve pazarlama sistemleri üzerinden dünya üzerinde oluşturulan en büyük ağ sistemi olan internetten para kazanma şeklidir. Bir ürün veya hizmet sattığınızda yüzdeliğinizi alırsınız, hatta Adsense gibi tık başına ödeme yapan şirketler bile var.

Satış Ortaklığıprogramları sunan Amazon veya Zanox, size ürün veya hizmetleri geniş bir yelpazede sunuyor.

En yaygın olarak kullanılan uluslararası programlar arasında Clickbank da vardır, ancak içeriğiniz İngilizce ise bunu kullanın.

Çokreklam afişleri ilesitenizeaşırı yüklenmeyin: birçok ziyaretçi çok fazla reklam görmekten nefret eder. En iyi şey, bloğunuza içeriği ile tutarlı bir veya iki afiş koymaktır.

 

3) E-book ilePara Kazanmak

Bir blog ile para kazanmanın etkili diğer bir yolu ise e-kitap satışı yapmaktır.

Diyelim ki egzotik bitkiler ile bahçe hakkında bir bloğunuz var, her zaman bir e-kitap yazmayı düşünebilirsiniz.

Deneme ve referans amaçlı ilk sayfayı veya bölümü bedava indirmek için ziyaretçilerinizi teşvik edebilir ve daha sonra uygun bir fiyata e-kitabınızı satabilirsiniz.

Eğer ziyaretçileriniz için kaliteli içerik sunmaya devam ederseniz e-kitabınızı satın almaktan mutluluk duyacaklardır.

Total
0
Shares

2 Yorum

  1. internetten para kazanma
    internetten para kazanma 5 Eylül 2014

    verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

  2. Mustafa
    Mustafa 5 Eylül 2014

    Rica ederim, faydalı olduysam ne mutlu bana.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: