"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın gözü önünde ölen insanlar burası Gazze

Bukadar kolay işte güçlünün güçsüzü ezmesi, hani nerde hak adalet? Ulan tüm dünya ayaklanmışken bizden cılız ve yetersiz kalan protestolar yeni başladı. Hani nerdeler üç beş ağacı bahane edip ülkeyi yakanlar? Hırant Dink için yahudi olanlar nerdeler? Yoksa İsrail içinmi yahudi oldular şimdide.

Hani çok duyarlılarya ağaç için aylarca yakıp yıktılarya ha bide ekmek meselesi var tabi çoçuk ekmek almaya gidiyordu onuda gördük nasıl bir ekmek almaksa artık neyse konuyu dağıtmayalım, bu duyarlı vatandaşlar nerdeler şimdi çok merak ediyorum yaz dönemi olduğu için mehtemelen pilajlarda güneşleniyorlardır.

Bir müslüman ülkesi değilde bir hiristiyan ülkesine böyle bir şey yapılsa neler olabileceğini şöyle bir düşüneyim diyorum daha sonra vaz geçiyorum.

Adamlar artık terörde çığır açtılar bu işi gizli kapaklı yapmıyorlar dünyanın gözü önünde çoluk çocuk demeden havadan, karadan, denizden yerleşim yerlerine bombalar yağdırıyorlar ve terörist, barbar, çani olmuyorlar her nedense.

Bayan bir İsrail bakan çıkıp “hamile kadınları öldürmekten çekinmeyin” diyor bu nasıl bir vicdansızlıktır buna tepki göstermeyende bi okadar vicdansızdır.

İsral ürünlerini boykot meselesine gelince şu bir gerçekki dünyada ve ülkemizde önde gelen markalar malesef bu insansı görünümlü yaratıkların elinde, elimizden geldiğince tüketmemekte bunu alışkanlık haline getirmekte fayda var ateşi söndüremesekte safımızı belli edelim.

Erbakan bir ara Hindistan’ın nasıl bağımsız olduğunu anlatıyordu.

İngiltere sanayiyi ele geçirmiş, yiyecek içecek giyecek.. her alanda ingiliz tekeli var. Sonra Gandhi çıkıyor halka diyorki “Herkes bir keçi alsın, sütünden yiyeceğini, kılından giyeceğini temin etsin ve kesinlikle ingiliz malı almasın…” Bu boykot iyice yayılıyor, 350 milyonluk bu kitlenin boykotu ingiliz ekonomisini derinden sarsıyor. Boykot kırılamayınca da mecburen bağımsızlık veriliyor. İşte Gandhi’nin tek kurşun atmadan devletini bağımsızlığa kavuşturabilmesi, ulusal kahraman olması bu sayede oluyor.

-76 milyon da az buz bir rakam değil….

Not: İsrail ekonomisi (büyük şirketlerin sponsorluğundaki) lobilerin desteğiyle ayakta duruyor.

 

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: