"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook fan sayısını php ile çekmek

Facebook widget, beğeni düğmesi ve fan kutusu gibi özellikler sayfanıza abone olanları gösterme özelliğine sahip. Ama biz bunu özel hesaplamalar için kullanmak yerine, bu öğeyi özelleştirmek istersek ne yapmalıyız? Aslında oldukça basit, Facebook’ta hayranlarının sayısını alabilmek için PHP ile erişmek yeterli.

Bahsettiğim JSON fonksiyonlarını Facebook graphs’a erişebilmek için kullanan çok basit bir script, geriye bizi ilgilendiren verileri ekranda yazdırmak kalıyor.

İlk olarak sayfamızın ID numarasını almamız lazım, bunu sayfanızda şu adımları takip ederek bulabilirsiniz:  sayfa içinde sağ üst bölümde bulunan “Sayfa Düzenle” –> “Ayarları Düzenle” –> “Sayfa Bilgileri” dediğimizde açtığımız son sayfanın en altında  “Facebook Sayfa Kodu” karşısındaki sizin sayfa kodunuz.

<?php
$account = “141507872543740”;
$numero = json_decode(file_get_contents(“http://graph.facebook.com/” . $account));
echo “Facebook: ” . $numero->likes;
?>

Bu aşamada sayfa kodunuzu yukarıdaki basit PHP script‘e uygulamanız yeterli olacaktır. Account kısmına kendi sayfa kodunuzu yapıştırın ve böylece beğeni sayısını almış oluyoruz. Gerisi size kalmış, isteğe göre basit görsellikler katabilirsiniz.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: