"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook, Twitter, Microsoft ve YouTube Terörizm için online ekip kurdu

Geçtigimiz hafta sonu Youtube den yaplan kamu oyu bilgindirme yayında Facebook, Twitter, Microsoft ve YouTube da dahil olmak üzere birçok internet devi, Terörle Mücadele için Global İnternet Forumu’nun kurulmasını ilan etti.

Twitter politikası paylaşıldığı blogunda yayınlanan bildiride “Terörizmin yayılması ve terör yanlısı olmak büyük bir küresel sorundur ve hepimiz için kritik bir sorundur” dedi . “Birlikte çalışarak, bireysel çabalarımızın en iyi teknolojik ve operasyon el unsurlarını paylaşarak, çevrim içi ihbarlar ile büyük bir etkiye sahip olacağını ve sosyal platformlardan terör propagandası yapanların önüne geçilebileceğine vurgu yapıldı.

Ortak bildiride  hükumetler terörle mücadele ajanslarıyla yakın çalışma sözü vermiş ve BM Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele İdaresi Başkanlığı (BM CTED) ve ICT4Peace Girişimi ile Silikon Vadisinde bir terör mücadelesi başlatılacağı söylendi.

Bundan sonra Facebook, Twitter, Microsoft ve YouTube gibi sosyal platformlarda paylaşacağınız içeriklere çok dikkat etmeniz gerekiyor.

kaynak :mashable.com

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: