"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hoşgeldin Bloglist

Geçenlerde nette sörf yapıyordum, can sıkıntısı tavan yapmıştı ve monotonluktan bezmiş bir vaziyetteydim. Yeni ufuklara yelken açmak istercesine, yeni web siteleri ve bloglar keşfetmek için Googul amcaya sorular sorup durdum. Bir müddet sonra Googul amca “yeğenim şunu mu demek istedin? yok  yok bunu mu demek istedin?” demeye başlayınca dedim tamam artık, verecek cevabı kalmadı amcamın.  Derken, birden bir ampul yandı ve kendi kendime “neden olmasın?” dedim.

Türk blog severler ve blogcuları (dernek gibi oldu) için bir nevi toplist oluşturmaya karar verdim. Konumuz blog listelemek olduğu için isim bulmakta pek zorlanmadım ve böylece Bloglist ortaya çıkmış oldu.

Basit olmasına dikkat ettim, zira amacım blogların listelenip beğeni sayısına göre sıralanması. Kolay bir şekilde bloğunuzu ya da takip ettiğiniz bloğu listeye ekleme talebi gönderebilirsiniz, hızlı bir incelemeden sonra uygun görüldüğü taktirde listedeki yerini alacaktır.

Bloglist sadece beğeni sayısına göre sıralama yapmaktadır, yani ne kadar çok beğeni alırsanız listede o kadar üst sıralara çıkarsınız.

Googfan, Bloglist de ki yerini almış bulunuyor ve yanda ki butona tıklayarak +1 beğeni verebilirsiniz. [button url=”http://www.googfan.com/bloglist/begen.php?id=1″ size=”small” style=”blue”] Bloglist+[/button]

Blog ekleme aşamasında direk beğeni linki hem mail adresinize gönderiliyor hem de kayıt aşamasından sonra bilgi mesajından alabilirsiniz. Olmadı ilgili bloğun beğeni butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu vesileyle takip ettiğim blogları Bloglist‘e ekliyorum ve beğenen elleriniz dert görmesin diyorum.

 • Egonomik, Son derece içten, kimi zaman düşündüren kimi zaman “yok artık” dedirten ama full eğlenceli. Bana blogculuğu sevdirdiği için ilk sırada. (Şu an temamız aynı ama söylemeden edemiycem o benden sonra aldı hehehe).
 • Hasanyalcin, Severek takipte olduğum Hasan Yalçın profesyonel web ara yüz tasarımcısı, bloğunda tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.
 • Kelimelerbenim, Yazarın renkli kişiliği adeta bloğuna yansımış, takip listenize eklemenizi öneririm.
 • Yakuter, Çoğu blogcu tarafından tanınan bilinen Yakuteri php, werdpress, web tasarım kategorilerini severek takip etmekteyim.
 • Erbilen, Kendimi php konusunda geliştirme fırsatı bulduğum 10 numara bir blog.
 • Dmry, Çok sık olmamakla birlikte ara sıra göz gezdirdiğim güzel içeriğe sahip bir blog.
 • Domatessuyu, Faydalı bilgiler içeren ve hemen her kesime hitap eden güzel bir blog.
 • H-Yaman, İnternet, sosyal medya ve mobil gelişmelerin yanı sıra benim dünyam kategorisini severek takip ediyorum.

Aklıma geldikçe eklemeye devam edeceğim, aynı zamanda burasını güncellerim umarım :). Takip ettiğim bir yığın yabancı blog var ama onların burada işi yok diye düşünüyorum.

Kaliteli bir Türk Bloglist oluşturmak için desteğinizi esirgemeyeceğinizden eminim. Selametle.

Bu arada Bloglist de yer almak istemeyen blogcular İletişim kısmından isteklerini dile getirebilirler.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

  Bir Cevap Yazın

  %d blogcu bunu beğendi: