"Enter"a basıp içeriğe geçin

Partilerin gürültü kirliliği

Bir müddettir bu yazıyı yazmayı planlıyordum zira bugün bardağı taşıran son damla da geldi “ohh rahatladımm” dedim resmen. Yahu arkadaşlar bu partiler bizleri aptal mı sanıyor? Bizler güdülecek koyun gibi mi duruyoruz onların oralardan bakıldığında?

Anlamıyorum neden her yer bayraklar, afişler ve birilerinin posterleriyle doluyor? Tüm bunlar olmasa biz bilmiyor muyuz seçimlerin olduğunu ve kime oy vereceğimizi. Hadi bunu geçtik, sabahtan akşama kadar bangır bangır son ses bağırttırılan propaganda arabalarına ne demeli. Hapishane de volta atan mahkumlar gibi, sokakta bir partinin arabası gidip diğeri geliyor “lan biz meğer ne kadar zenginmişiz de haberimiz yokmuş” demekten kendimi alamıyorum.

Şikayetçiyim arkadaş, bu görüntü kirliliğini ve bu propaganda arabalarını istemiyorum hatta istemiyoruz, büyük bir çoğunluğun benim gibi düşündüğünü biliyorum. Ne dediğini anlamadığımız halde son ses açmalarındaki gaye nedir onu da çözemedim henüz, bir de apartmanın önüne gelip ambulans sireni gibi öttürerek hızla gitmesi yok mu deli ediyor resmen beni. Ulan şerefsiz belki hastası olan var belki de sabaha kadar uyutmayan çocuğu olan var bu kadarda olmaz ya kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.

Bulunduğum ilçedeki bir parti akşam saatlerinde kapımı çaldı, açtığımda “merhaba ben filan partiden bilmem ne, oyunuzu istiyorum ve çalışacağımdan emin olabilirsiniz” gibi bir cümle kurdu, ben de memnun oldum diyerek karşılık verdim. Artık aklından ne geçiyorsa birden “bu genel seçim değil ben yerel seçim için oy istiyorum bilginize” dedi ve ben orada kendi yere atıp bir an felç geçirmek istedim. Hiçbir şey söylemeden teşekkür edip kapımı kapattım ve sonsuza dek mutlu, mesut ve huzurlu yaşadık demek isterdim.

Yahu arkadaş ben bilmiyor muyum bunun yerel seçim olduğunu, sen neyin kafasını yaşıyorsun ne içtiysen bana da ondan verin” demeyi çok isterdim. Adam resmen “sen salaksındır kesin herkes gibi, ben neyin ne olduğunu söyleyeyim sana” dedi ya var mı böyle bir şey ve bunun gibileri de kapına kadar gelip oy istiyor.

Her fırsatta Avrupa’yı örnek gösterenler nerede? Hiçbir Avrupa ülkesinde ben böyle bir şey görmedim. En fazla şehrin meydanında küçücük bir çadır kurulur, aynı çadırı her gün başka bir parti broşür dağıtmak için kullanır ve bu yeterli olur ne mitingler ne propaganda ne dövüş ne de kavga gördüm, bizler de insanız ayıptır ya bu kadar da geri zekalı olduğumuzu sanmıyorum.

Buradan tüm Türkiye’ye sesleniyorum bu bizlerin ortak derdidir hangi partiyi desteklersek destekleyelim buna ortak çözüm bulmamız lazım.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: