"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sistemdeki hata benmişim meğersem

Evet, dürüst olmak gerekirse kabullenmek ve fark etmek biraz güç oldu doğrusu. Önemli unsur sanırım bu noktada fark etmek idi.

Daha önce bazı yazılarımda toplumsal sistemimizdeki bozukluklardan bahsetmiştim. Aslında bunların önüne geçilemez şeyler olduğunu düşünmüyorum. Bulunduğum ilçe gibi küçük yerlerde sistemli ve kararlı bir şekilde bir çok yanlışın önüne geçilebileceğine inanıyorum.

Daha yaşanabilir ve daha kaliteli bir yaşam hepimizin hakkı olduğunu düşünüyorum, bir yerde insanların eğitilmesi gerekiyor böyle gelmiş böyle gider mantığı çok yanlış ve bu yüzden olduğumuz yerde sayıyoruz.

Gel gelelim neden sistemdeki hata benim? Bu sorunların farkında olan tek ben değilimdir elbette fakat örneğin araba kullanırken yaya geçidinde bekleyenlere yol vermek bu noktada bir sistem hatası oluyor, sistem buna tepki olarak ta arkamdaki arabanın korna çalmasına sebep oluyor “neden durdun lan …” der gibi. Bu tür örnekleri çoğaltabilirim ama gerek yok canımızı sıkmayalım şimdi.

Sisteme göre yaya yol ortasında olsa bile arabada fren yokmuş gibi davranmam lazım, sanırım fren sadece acil durumlarda kullanılıyor burada.

Bir köpek yola atladığında çarpıp arabama zarar vermeyeyim düşüncesi ile hemen frene basmak ile bir insan karşıya geçmeye çalıştığında ne olsa geldiğimi görüyor durur diyerek gaza basmaya devam etmenin resimlerini gözünüzün önüne getirim ve aralarındaki 6 farkı bulun.

Sistemdeki hata benim çünkü sistemdeki diğer bireyler gibi düşünmüyorum, ben sistemi değiştiremediğim için sanki sistem beni değiştiriyor hatta buna mecbur bırakılıyorsun. Sonunda yanlış düşünenin ben olduğuma karar verdim sisteme göre onlar yanlış bir şey yapmıyorlar her şey normal ve doğal. UUU korkunç.

 

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: