"Enter"a basıp içeriğe geçin

Twitter yasaklandı

Evettt sevgili Twitter severler dün gece yarısı gibi Twitter erişimi engellenmeye başlamıştır vatana millete hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Neden böyle yazdığıma gelince, benim ve Facebook kullanıcılarının tuzu kuru çünkü. Twitter bana pek çekici gelmedi hiç bir zaman o yüzden hiç aktif değilim amaaa gel gelelim bu uygulama Facebook kullanıcılarının başına da gelebilir sonuçta ne demişler “gülme komşuna gelir başına” dimi ama Twit severler.

Sağda solda dolaşan haberlere göre şimdilik Türkiye’nin bir kısmı bu engellemeden etkilenmiş gibi görünüyor bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler ceyran edecek.

Dünya basını da böyle bir haberi es geçecek değil herhâlde, zira “hopaaa tey tey tey” dercesine karalama politikalarına başlamışlar, bazı yorumlar oldukça dikkatimi çekmedi değil hani.

http://www.ilpost.it/2014/03/21/twitter-bloccato-turchia/

Çok sık olmasa da ara sıra takip ettiğim bu İtalyan “haber” sitesi Türkiye’ye karşı pek te tarafsız durmuyor gibi me geliyor, ama şu iki yorum dikkatimi çekti: İlk yorum “Vittu” nickli kişiye ait ve kısaca “Protestoların kahramanlarının hepsi para ile satın alınmış insanlar olduğunu CİA ve Obama tarafından organize edildiğini hepimiz biliyoruz zaten, yoksa siz bizden farklı kültürlere sahip insanların küreselleşen bir dünyanın parçası olmamak istediklerine gerçekten inandınız mı?” demiş, kim ne derse desin adam t..şaklı adammış.

İkinci yorum ise biraz alt tarafta “Musica” nickli kullanıcıya ait “Türkiye de kalmaya gidiyorum” diye başlamış yorumuna. İtalya da kaba bir değim vardır t..şaklarımı kırdım derler (amma kullanmaya başladık bu kelimeyi de hehehe) bu değimi genellikle sıkılınca kullanırlar, yorumun sahibi üye de bu değimle başlayarak “bu, Twitter da şunu yazmış, şu, Twitter da bunu yazmış diye duymaktan sıkıldım artık” demiş. Hatta ve hatta diğer resmi İtalyan gazetelerinin internet sitelerinde ki başlıklara dikkat çekmiş, olmazsa olmaz Türkiye’nin Twitter yasağı haberinden başka, şu başlıklara bakın Allah aşkına demiş. He bide eklemiş “yeter ulan ne bu sosyal medya tutkusu sanki ananızdan sosyal medya ile doğdunuz” demiş, biraz da ben üstüne kattım tabi ehehe.

Özellikle bu yorumları paylaştım diye Twitter yasağını desteklediğimi düşünmeyin sevgili Twit severler ben Facebook kullanıyorum genelde, onu engelleselerdi ben de mağdur olmuş olurdum ama bu demek değil ki Twitter kapansın umurumda değil.

Çoğunuz hatırlar vakti zamanında Atatürk’e hakaret içeren bir videodan dolayı YouTube engellenmişti, bunun da ona benzer bir durum olduğunu düşünüyorum ve yakında açılacağından da eminim, ara sıra böylesine büyük şirketlere “lan olum akıllı ol fişini çekerim” demek iyidir iyi, kim olursa olsun karşındaki, sonuçta senin benim kişisel bilgilerimizi bu puştların paylaşmadığı yer kaldı mı? Akıllı olalım gençler elin Avrupalı gavuru bile bazı şeylerin farkında.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: