"Enter"a basıp içeriğe geçin

USB belleği güçlü bir anahtara çeviren yazılım.

Bir kaç gün önce bir mail aldım, USB belleğinizi şifreleyin başlığı altında daha önce bahsettiğim programın firması bu ürünlerinin de Googfan da yer almasını rica etmiş ve bende kıramadım, burada sizlerle paylaşmak istedim.

Rohos Logon Key – freeware.
Bilgisayarınızın açılışını USB ile korumak ve bu USB olmadan açılmamasını sağlamak istiyorsanız Rohos Logon Key programını kullanabilirsiniz. Rohos Logon Key USB belleğinizi açılışta PC nize erişebilmek için benzersiz bir anahtar haline getiriyor. Rohos Logon Key herhangi bir USB sürücünüzü PC niz için bir güvenlik aracına dönüştürüyor. Windows’a eklenerek daha güvenli bir erişim sağlıyor. Ayrıca Rohos Logon Key cihazınızı taktığınızda otomatik olarak Windows’un kilitten çıkarır. Rohos Logon Key iki aşamalı bir güvenlik sağlar, USB belek ve PIN kodu. Windows ise Güvenli Modda korunmaktadır. Acil durum erişimi USB bellek kaybolduğunda veya hasar gördüğünde PC nize ulaşabilmeniz için yardım eder.

Rohos Logon key kullanım avantajları:
– sanal şifre yerine taşınabilen güçlü bir USB anahtarı
– daha karmaşık bir şifre kullanarak, Windows’un güvenliğini arttırın
– USB’yi takınca, şifre USB anahtarından sisteme otomatik olarak aktarılıyor.
– USB anahtarında bulunan veriler AES-256 algorıtması ile şifrelidir (ABD şifreleme standardı) Programın dosyaları kaçak bir şekilde farklı bir diske kopyalanıyorsa, anahtar asla aktif hale gelmez. Şifre anahtar üzerinde açık bir şekilde bulunmamaktadır. USB 1.1/2.0 uyumlu USB Flash diskleri USB-Key olarak rahatça kullanılabilir.

Önemli not: Save Mode koruma, farklı anahtar kullanımı, Remote Desktop ve Active Directory içersinde kullanım, Alarm girişi, anahtarı çıkardıktan sonra PC’nin kapatılması gibi özellikler ancak ücretli sürümünde kullanılabilir

Daha fazla bilgi: http://www.rohos.com/products/rohos-logon-free/

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: