"Enter"a basıp içeriğe geçin

Üst komşunun gürültüleri!

Daha önce “alt komşumdan şikayetçiyim” başlıklı bir yazım olmuştu ve apartmandaki gürültülerden yakınmıştım. Yıllar geçti, küçük ama sıcak ve bir o kadar da samimi yuvamızda az da olsa huzura kavuşmuştuk. Derken gün geldi çattı ve farkında olmadan alıştığımız yuvamızdan biraz daha büyük bir daireye taşındık, fakat gel gör ki burada da üst komşumuzun bilhassa gece yarısından sonraki gürültüleri dayanılır cinsten değildi. Sizin anlayacağınız yağmurdan kaçarken doluya yakalandık.

Bitmek tükenmek bilmeyen gürültüler ve uykusuz gecelere dayanamayıp rahatsızlığımızı dile getirdik getirmesine ama ne yazık ki gizli olmayan bir tarikat’ın tam ortasına düşmüş bulunuyoruz, bu tarikata kısaca “bencil ve egoist” tarikatı diyebiliriz.

Tüm gün neredeyse gürültü yapmayıp gece yarısından sonra saat gece 3:00’e kadar kapı çarpmalar, koşmalar, zıplamalar vs… İnsanın kafasında bazı soru işaretlerine neden oluyor. Neden ve niçin bu saat’te? Kendileri nasıl rahatsız olmuyor? Birilerini rahatsız ediyor muyuzdur diye hiç düşünmüyorlar mı?

Bardağı taşıran son olay: hesaplarım yanlış değil ise, yaklaşık yarım saat süren gece saat 2:00 sularında ve dakikada yaklaşık 10 gürültülü kapı çarpması olmuştu. Bu vakayı, neden? Niçin? Soruları ile çözmeye ömrüm yetmez.

Yukarıdaki video tüm bu sorularıma cevap oldu, “ulan harbiden gece uyanıp böyle yapıyorlardır” dedim çünkü başka bir anlam ve kavrama sığmıyor.

Bu siteden kazandığım para ile bahçeli, havuzlu tripleks bir villa almaya karar verdim hehehe.

 

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: