"Enter"a basıp içeriğe geçin

Uyku hapının etkileri

Yaklaşık 3 sene evveldi…
Ufak çaplı bir uyku problemi yaşıyordum, aynı zamanda ufaktan nezle olmuştum bende bunun üzerine aile hekimine giderek uykusuz gecelerimi anlatmıştım, inandıramamış olmalıyımki hekim melül melül bakarak dolabından bana bir kutu uyku hapı verip, “uyumadan önce 1 tane al sadece 1 ona göre en gec 30 dk içinde etkisini gösterir” diyede eklemişti koçum benim.

Hemen akşamına hekim beyin dediklerini harfiyen uygulayarak yatağıma gitmeden önce bir adet uyku hapı aldım, inanın pire kadar bir hap dişimin kovuğuna gitmeyecek cinsten. Gözlerim faltaşı gibi acık bir şekilde, gözümün önünde saat, hapın etkisini beklemeye koyuldum, ortalama 30 dakika sonra uyumuşum.
Yüzümde bir tatlı tebessüm ile uyandım, etrafıma gülücükler sacıyorum “aman Allahım ne güzel bir şey uyumak” diyorum kendi kendime, biraz kendime gelip etrafıma baktığımda odamın hala karanlık olduğunu fark ettim ve saate baktığımda resmen suratım düştü. Sadece bir saat uyumuşum, hapın etki etmesi zaten 30 dakika arkadaş etkiside ortalama bir saat, bu ne la hüsrana uğradım.

Dururmuyum, uyumaya kararlıyım o gece bi hap daha attım ve hemen yattım sabırsızlıkla uyumayı bekliyorum bu arada baş ucumda duran bir paket mendil var durmadan burnumu silip yatağımın yanında olan PC masasına atıyorum. Tam 30 dakika geçti arkadaş hani uyku hani nerede? Ulan hekim bey bir dedin iki tane aldım yine uyuyamadım. Kesin kararlıyım bir tane daha attım üç etti bi 30 dk sonra artık uyumaya gerek kalmadı… Burnumu son mendil rezervimle silip masaya attım, bide ne göreyim benim masaya attığım mendiller bir araya toplanıp bir folklör ekibi kurmuşlar fonda kısık sesle bir halay havası “tey tey tey” halay çekiyorlar. 🙂

Bunu gören ben dururmuyum “hobaaa hobaa” bağırıyorum, uyanan kardeşimin bunu kaçırmaması için “bak masaya mendiller halay çekiyor” diyorum, tabi “ne halayı ne mendili kafayımı yedin” diye bir cevap gelmesi aslında size çok normal gelebilir ama o anki ben için bana çok garip gelmişti “nasıl yani görmüyormusun halay çeken mendilleri, baksana kol kola girmişler” diyede açıkladığımı bile hatırlıyorum ama gerisini malesef hatırlamıyorum, kesin olan tek şey amacıma ulaşmış sabah uykumu almış bir vaziyette uyanmamdı. Yüzüm gülüyordu taki kardeşim gece olanları anlatana dek, gülücükler kahkahaya dönüştü bu anımda dilden dile, nesilden nesillere anlatılarak efsaneleşti, kötü günler için hala o uyku haplarını kutusuyla saklıyorum. 🙂

Not: Sakın denemeyin tehlikeli olabilir.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: