"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yazıklar olsun sana Merzifon

Yıllarca gâvurun memleketinde çan sesini duymaktan tam gına gelmişti ki memlekete dönmek nasip oldu. Her ne kadar iki yıldır buraya alışamamış olsam da tanık olduğum ve olmaya devam ettiğim bu son durum çok tuhafıma gitti doğrusu.

Yahu, amacım hani birilerini ya da  bir yeri kötülemek değil ama güzelim Merzifon’da tek bir gayri Müslim yaşamazken hangi akla hizmet saat kulesinde her saat başı çan çalıyor? Biri bunu bana açıklasın lütfen.

Malum, milyonlarca vatandaşımız Avrupa’nın birçok yerinde yaşıyor, bırakın ezan okunmasını minare yapımına dahi izin vermiyorlar. Bazı ülkelerin bazı eyaletlerinde kırk sene sonra olağan üstü prosedürleri aşarak birkaç kere ezan okunmasına izin verildi ama biz saat kulemizde her saat başı çan çalmasını hiçbir talep, prosedür ve en önemlisi gerek olmadan sağlıyoruz. Ne güzel değil mi? Bu kadar da olmaz arkadaş yazıklar olsun diyip başka bir şey dememek isterdim ama çok doluyum.

İki yıldır dokunulmayan kaldırımlar ve yollar var bu şehirde, trafik desen Allah’a emanet. Araçların sağlı sollu park edip (hatta çift sıra park edip) 3/4 şeritli yolu bir şeride düşürüp iki aracın yan yana geçememe gibi bir sorunu var bu şehrin. Gidip Hıristiyan çanı yapmanın, onunla ilgilenmenin anlamı nedir acaba? Müslüman mahallesinde salyangoz satmayı bir üst level’e taşıdınız bravo size. Ulan çan takıldı ne güzel, modern oldu şehir dimi? Yazık size çok yazık. Biraz çevre düzenlemesi yapın modern olmak istiyorsanız. Meydan da Kara Mustafa Paşa Camii önüne çiçek ekerek ve SADECE Cumhuriyet caddesinde temizlik yaparak cevre düzenlemesi olmuyor maalesef.

Gidip kiliseyi restore edin çanı oraya takın da pazar günleri hep birlikte günah çıkartmaya gidelim.

Hayır, tüm bunları geçtim sadece bana mı tuhaf geliyor bu anlamadım gitti.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: