"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zabıta memurunun kanarya ile imtihanı

Heheyttt yahu arkadaş nedir bizim bu bilinçsiz halimiz? Ne olacak sonumuz? Offf ki ne off kafayı yiyecem yine bu aralar çok şeyi kafama takmaya başladım ama bu olay bi tuhafıma gitti doğrusu. Memlekete 4 günlük bir ziyarette bulunmak içi sabahın köründe kalktım.

Otogara biraz erken gittiğim için dışardaki çay ocağına oturdum, güzelce çayımı içip simidimi yerken yan masaya bir vatandaş ile bir de zabıta memuru gelip oturdu ve bir müddet sonra tavla oynamaya karar verdiler. Bunu duyan çevredeki muhtemelen diğer esnaflar birer sandalye kapıp masanın etrafında toplandılar.

Bir ara zabıta memurunun telefonu çaldı Allah inandırsın süper kahraman melodisi vardı yeminle. Hemen ardından yanı başlarındaki ağaçta bir kanarya olduğunu fark ettiler ve tavla yalan oldu. Güzelim kanarya billur sesiyle mutlu mesut bir şekilde ötüp duruyordu sadece ve nedense herkesi anlamsız bir heyecan sardı. Koca koca adamlar resmen kanaryanın peşine düştü, bizim süper kahraman zabıta memuru “çekilin ben zabıtayım” edalarında olaya el koydu ve ağacın başına giderek ıslık çalıp el çırparak kanarya ile iletişim kurmaya çalıştı ve tam o anda sevgili kanarya ile göz göze geldik, nede güzeldi.

Bizim kanarya “zabıta memurunun bu hareketinden çok etkilenmiş olacak ki bu diyarı terk etmeye karar verdi ve uçup gitti” diye tam düşünüyordum ki durum daha da vahimmiş meğerse. Hayvan, zabıtanın hareketini bir aşağılama olarak kabul etmiş. Havada bir dakika kadar süzüldükten sonra karşı taraftaki bir esnafın tükan tabelasına dalış yaparak intihar etti, son anlarında yanında yine zabıta memuru vardı.

Sonra ne mi oldu? Tavla kaldığı yerden devam etti.

Total
0
Shares

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın

    %d blogcu bunu beğendi: